PROJEKT "UČIMO ZAJEDNO 3" - INFO DAN
Autor: Oskar Mravlinčić, 28. 2. 2017.

U utorak, 28. veljače 2017. godine održan je Info dan u sklopu projekta "Učimo zajedno 3", na kojima su svi zainteresirani upoznati sa samim projektom, njegovim ciljevima i općenito ulogom pomoćnika u nastavi. Naša škola već treću godinu sudjeluje u projektu i iznimno smo zadovoljni suradnjom i rezultatima. Uzvanici i svi zainteresirani imali su priliku osim o projektu kroz prezentaciju, proširiti svoja znanja o ulozi pomoćnika u nastavi, o djeci s teškoćama u razvoju i naravno ostalo je vremena i za razmjenu iskustava, postavljanja pitanja i komantara.

Projekt "Učimo zahedno 3" je usmjeren izjednačavanju mogućnosti za potpuno uključivanje učenika s teškoćama u razvoju u život zajednice kojoj pripadaju, unaprjeđuje se kvaliteta školovanja djece sa i bez teškoća u razvoju u redovnim osnovnim školama i uz druge preduvjete, inkluzivnu edukaciju.

Na stanicama OŠ Popovac može se naći i priručnik Učimo zajedno koji je rezultat rada stručnjaka na ovom projektu (Fakultet za odgojne i obrazovne znanosti u Osijeku), a namijenjen je pomoćnicima u radu s učenicima s posebnim potrebama, roditeljima, nastavnicima i stručnim suradnicima.

Pod OPŠIRNIJE možete pogledati fotogaleriju sa današnje održane radionice "Učimo zajedno 3".