Svjetski dan kravate obilježen u Osnovnoj školi Popovac
Autor: Administrator , ŠVELINGER KLEŠ, 18. 10. 2017.

18. listopada obilježen je Svjetski dan kravate u Osnovnoj školi Popovac.

U područnoj školi Kneževo učiteljica povijesti Silvija Švelinger i učenica Lana Antunović upoznale su učenike s poviješću kravate kroz zanimljivu prezentaciju. Nakon toga, uz pomoć učiteljica, učenici su krenuli u izradu vlastitih kravata. Učenici su bili izuzetno kreativni pa su tako nastale razne kravate: od onih jednobojnih do prugastih, kariranih, matematičkih i geografskih. Učenici su do kraja nastavnog dana nosili kravate, a naučili su ih i vezati.

Ispričali su nam u kojim situacijama njihovi roditelji nose kravate te su zaključili kako je kravata hrvatski nacionalni simbol kojim se svi ponosimo!

Učiteljica Ankica Ostojić predstavila je na zanimljiv način najpoznatiji hrvatski modni detalj. Učenicima u Popovcu pokazala je različite načine vezanja kravate te su na kraju svi zajedno jedni drugima pomogli vezati kravate i pokoju maramu. Na sličan način učenici razredne nastave u područnoj školi Branjina obilježili su Dan kravate sa svojom učiteljicom Anom Predojević. Pano u učionici ukrasili su motivima kravate od kolaž papira.

Sve fotografije iz Branjine, Kneževa i Popovca možete pogledati OVDJE.