Treće mjesto u Hrvatskoj: Mala škola s velikim eko srcem!
Autor: Jadranka Sabljak, 7. 3. 2018.

Naš dijamantni status Međunarodne eko škole dobar je pokazatelj kako već dugi niz godina vodimo računa o zaštiti okoliša pa stoga ne čudi da smo i ovu školsku godinu nastavili s hvalevrijednom akcijom prikupljanja starog papira.

Osim što je poznato da prikupljanje starog papira sprječava zagađivanje okoliša, uništavanje šuma i stabala, ono isto tako čuva vode i štedi energiju koja nam je prijeko potrebna u svakodnevnom životu.

Ovih dana iz tvrtke Unija papir primili smo vijest kako su naši učenici tijekom prvog polugodišta sakupili nešto manje od devet tona papira. Taj izvrsni rezultat donio nam je treće mjesto u Hrvatskoj i vjetar nam je u leđa da do kraja nastavne godine nastavimo istim tempom kako bismo osvojili vrijednu novčanu nagradu.

Pohvaljujemo sve učenike i njihove ukućane koji su se odazvali na naše prethodne akcije.

Pozivamo i ostale manje aktivne učenike, djelatnike i mještane Općine Popovac da nam se pridruže i podrže našu akciju. Iako smo mala škola još jednom dokazujemo da imamo veliko eko srce!