Sretan vam Dan žena
Autor: Administrator , 8. 3. 2018.

Nadamo se da ste se sjetili pokloniti cvijet ženama u vašoj obitelji, jer danas, 8. ožujka obilježavamo Međunarodni dan žena. Tog dana se slave ekonomska, politička i društvena dostignuća pripadnica ženskog spola.

Ideja za obilježavanjem međunarodnog dana žena pojavila se prvi put početkom 20. stoljeća u doba brze industrijalizacije i ekonomske ekspanzije koja je često dovodila do protesta zbog loših radnih uvjeta. Žene zaposlene u industriji odjeće i tekstila su javno demonstrirale zbog loših radnih uvjeta i niskih plaća 8. ožujka 1857. u New Yorku.

Godine 1975., koja je proglašena Međunarodnom godinom žene, UN su službeno počele obilježavati Međunarodni dan žena. Danas mnoge organizacije u svijetu obilježavaju Međunarodni dan žena.

Više fotografija pogledajte OVDJE!

U našoj školi Dan žena obilježen je u 3. razredu PŠ Kneževo. Učenici su uz pomoć učiteljice Olje Mihajlović i studentice Ane Savanović izradili čestitke svim djelatnicama škole i naravno njihovim majkama, bakama, sestrama.

Svim ženama želimo sretan Dan žena!!