Naši osmaši europski kviz o novcu riješili sa 100 posto!
Autor: Administrator , 16. 3. 2018.

Natjecanje "Europski kviz o novcu" održano je prvi put diljem Europe.

Učenici 8. razreda Leo Ceglec, Marija Bunić, Domagoj Vereš, Sanja-Denise Koprivec i Valarija Zagoršćak branili su boje naše škole u konkurenciji među 146 osnovnih i srednjih škola u Hrvatskoj.

S obzirom na to da se dio traženog gradiva iz područja financijske pismenosti, znanja o novcu, Europske unije i ostalih srodnih tema​ ne nalazi u redovnom nastavnom programu u osnovnoj školi, naši su učenici sami kod kuće prema uputama učitelja informatike Gorana Podunavca proučavali zadane materijale.

U petak, 16. ožujka 2018. godine okupili su se u informatičkoj učionici i timski odgovarali na pitanja. Nažalost, nisu imali najbrži prst tako da im je put u Belgiju unatoč 100% riješenosti ispita za malo promakao. Najbrži u odgovorima bili su učenici Gimnazije Antuna Vrančića iz Šibenika.​

Ponosni smo na sve njih i čestitamo im na uspjehu!