KDBZ → Posjet Dalju – druženje s učenicima iz Minnesote, Makedonije, Slovenije, Srbije i Mađarske
Autor: ŠVELINGER KLEŠ, 22. 5. 2018.

Učenici naše škole, koji sudjeluju u izvannastavnoj aktivnosti KDBZ (Kulturno duhovna baština zavičaja), u subotu, 19. svibnja, u pratnji učiteljice Silvije Švelinger posjetili su Dalj. Ove je godine upravo Dalj izabran kao mjesto gdje će se susresti učenici svih škola koje sudjeluju u navedenoj izvannastavnoj aktivnosti. Stigavši u Dalj, domaćini su nas lijepo primili u svoju osnovnu školu. U Domu kulture održana je svečana priredba prilikom koje su svi učenici prezentirali svoje aktivnosti koje su pripremali tijekom školske godine.

Ovogodišnja tema KDBZ-a bila je istražiti 2 majinske hrvatske kulture i jednu daleku. Naši su učenici odabrali mađarsku, talijansku i japansku kulturu. O navedenim kulturama izradili su izvrsne plakate koji su pohvaljeni u Dalju te su ostali krasiti OŠ Dalj gdje su u holu izloženi. Gromoglasan pljesak naši su učenici zaslužili nakon što su na priredbi, uz prigodan ples, demonstrirali jednu mađarsku brojalicu. Nakon prezentiranja aktivnosti, uslijedio je kviz znanja u kojemu su naši učenici osvojili odlično treće mjesto (natjecalo se više od dvadeset škola).

Ovaj susret, našim je učenicima, osim dobre zabave i učenja novih stvari, omogućio i upoznavanje i druženje s učenicima iz drugih zemalja. Tako su stekli nove prijatelje iz Makedonije, Slovenije, Srbije, Mađarske pa čak i iz američke savezne države Minnesote. Ovaj multikulturalni susret proširio je vidike naših učenika koji željno iščekuju novu školsku godinu i novi susret KDBZ-ovaca. Više fotografija možete pogledati OVDJE.