Petaši pobjednici nacionalnog natječaja "Postani umjetnik Dunava 2018."
Autor: Administrator , 1. 7. 2018.

U nedjelju 1. srpnja 2018. godine u Zlatnoj Gredi obilježen je Dan Dunava. Udruga za zaštitu prirode i okoliša Zeleni Osijek pobrinula se za bogat i zanimljiv program, a proglašeni su i pobjednici nacionalnog natječaja "Postani umjetnik Dunava 2018!".

Riječ je o natječaju koji svake godine okuplja veliki broj natjecatelja u dobi od 6 do 18 godina, a provodi se u svih 14 zemalja podunavske regije. Tema ovogodišnjeg natječaja bila je „Pokreni se za čišći Dunav“.​

S ponosom možemo reći da su učenici Noa Leskovar, Sara Hranić, Patrik Štainer i Karla Marija Bugarin, pod vodstvom mentora Gorana Podunavca i asistentice u nastavi Kristine Osonjački, osvojili prvo mjesto za videouradak "Zajedno za rijeke". Žiri su osvojili svojim jednostavnim, ali vrlo sažetim i jasnim eko porukama.

Uz diplome, dobili su i vrijednu knjigu Rijeke Hrvatske.​ Od nagrada im se najviše svidjela besplatna ulaznica za adrenalinski park u Zlatnoj Gredi. Bez imalo straha, spretno su isprobali sve moguće vratolomije i sretno se vratili u Popovac.

Natjecanje se za naše učenike nastavlja. Hrvatsku će predstavljati na međunarodnoj razini kada će između radova iz 14 europskih država biti izabran najbolji videouradak.

Čestitamo učenicima na ovom uspjehu i nadamo se da će njihove poruke prepoznati i članovi međunarodnog žirija.​ Sretno petaši!