Obilježavanje Dana kruha – zahvalnosti za plodove zemlje i Dana kravate
Autor: Silvija Švelinger, 20. 10. 2018.

Dana 17. listopada u našoj smo školi obilježili Dane kruha – dane zahvalnosti za plodove zemlje i Dan kravate.

Prva jutarnja aktivnost bila je razgibavanje, nakon kojeg su učenici bili spremni prisutnima predstaviti igrokaze i recitacije koje su pripremili sa svojim učiteljicama. U hodniku je tradicionalna pripremljena izložba plodova zemlje, kruha i krušnih proizvoda. Nakon priredbe, svećenik je uz molitvu i blagoslov zahvalio Bogu na svim plodovima, radostima, uspjesima i darovima kojima smo tijekom godine bili podareni. Zahvaljujući novčanim donacijama učenika, učitelja, roditelja, baka, djedova i ostalih gostiju prikupljen je i novac za socijalnu trgovinu u Popovcu. Zahvaljujemo svima koji su nam u tome pomogli.

Također, obilježen je i Dan kravate. Učenici su poslušali zanimljivo izlaganje o povijesti kravate, saznali su kako su nastale prve kravate, što kravata simbolizira, koliko je kravata važan dekorativni odjevni predmet te kako s ponosom možemo reći kako je kravata izvorni hrvatski proizvod prepoznatljiv i popularan u cijelome svijetu. Nakon izlaganja, učenici su odvažno krenuli u izradu vlastitih kravata te su pokazali iznimnu motiviranost i kreativnost. Kravate su zatim ukrasile njihove košulje. Učitelji i učenici zatim su otišli do spomenika, preko puta škole – ukrasili su ga dugačkom kravatom izrađenom od plastičnih vrećica čime smo Dan kravate povezali s projektom Erasmus+: Kids agains plastic pollution.

Dan je prošao u veselom i prijateljskom ozračju te se zahvaljujemo svima koji su nam pomogli u realizaciji obilježavanja Dana kruha i Dana kravate u našoj školi.

Više fotografija pogledajte OVDJE.