Erasmus+: Upoznajmo pobliže Poljsku
Autor: Silvija Švelinger, 5. 11. 2018.

Poljska - zemlja divnog krajolika, zavidne arhitekture i bogate kulturno-povijesne baštine. To je zemlja koja je domaćin projekta Future begins today u kojemu sudjeluje naša škola. Kako bismo se što bolje upoznali s njezinim osobitostima, učiteljica Silvija Švelinger, predstavila nam je Poljsku u njezinom punom sjaju. Kroz prezentaciju, upoznali smo se s geografskim, povijesnim i kulturnim osobitostima Poljske.

Upoznali smo se s njezinom poviješću, najvažnijim vladarima te smo saznali kako su nastala i dobila ime dva prekrasna grada: Varšava i Krakow. Saznali smo kako je Poljska bogata rudnicima kamene soli te kako je ponosna vlasnica najvećeg ciglenog dvorca na svijetu. Sjetili smo se i poznatih Poljaka - dobitnika Nobelove nagrade. Predstavljena nam je i poljska kuhinja koja je iznimno bogata. Na kraju prezentacije, slušali smo o različitim zanimljivostima o Poljskoj koje će nam biti korisne kada se prvo učitelji, a zatim i naši učenici zapute u tu prekrasnu državu u samom srcu Europe.