Leksikon mitologija

Glagoljica

Petarde? Ne, hvala!
Autor: JADRANKA SABLJAK, 16. 12. 2017.

Petarde i razna pirotehnička sredstva postala su, nažalost, sastavni dio blagdanskog veselja. Ozljede od petardi događaju se svakodnevno, a nekada su toliko teške da ugrožavaju i život.

Da bi zaštitili učenike, u našoj matičnoj školi kao i u dvije područne škole strogo je zabranjeno unošenje petardi ne samo u školu, već i u školsko dvorište u kojem se kreće i boravi veći broj djece što dodatno povećava rizik od ozljeđivanja.

Pozivamo i vas roditelje da dodatno podučite i svojim primjerom potičete djecu na mir, nenasilje i izbjegavanje bilo kakvih aktivnosti kojima bi mogli ugroziti sebe ili druge.

Neka i u ovo predblagdansko vrijeme vlada ozračje mira, ljubavi i zajedništva. Pobrinimo se svi zajedno da zvuk božićnih pjesama i novogodišnje slavlje ne zamijene zvukovi sirena.