Digitalizacija lokalne baštine

Što je to i kako je bilo prije?

katalog.pdf

« Veljača 2017 »

Rječnici

Bakina kuharica

Knjiga mjeseca

Misija i vizija škole

* POSTIGNUĆA *

• Naša je škola poznata prema postignućima svojih učenika i djelatnika, njihovoj kreativnosti i originalnosti.
  • Tradicionalno postižemo dobre rezultate u području integracije, na natjecanjima iz raznih predmeta i aktivnosti i uspješni smo u organizaciji brojnih javnih manifestacija.
  • Rado se natječemo s drugima, a prije svega međusobno – kako učenici tako i djelatnici.
  • Naša škola je model škole za obrazovanje djece s posebnim obrazovnim potrebama i u skladu s tim svoj djeci pružamo mogućnost kvalitetnog školovanja u redovitom školskom sustavu, osiguravamo usavršavanje djelatnika i organiziramo pomoć roditeljima i učenicima.
  • Osnovna škola Popovac je UNICEF-ova Škola bez nasilja i zbog toga pomažemo učenicima, roditeljima i svim djelatnicima usvojiti tehnike nenasilnog rješavanja sukoba. Zalažemo se za suzdržavanje od nasilja bilo koje vrste. Također imamo i status Eko škole i zbog toga smo jako ponosni.

* UČENJE I POUČAVANJE *

• Cijenimo trajno i primjenjivo znanje i cjeloživotno učenje.
  • Poučavanje je usmjeravanje i upućivanje ka korištenju svojih sposobnosti, znanja i vještina. Trudimo se iz dana u dan učiniti ga još zabavnijim, jednostavnijim i čarobnijim.
  • Pri prenošenju znanja želimo učenicima pružiti priliku vježbati pozitivne životne vrijednosti i životne vještine kroz različite oblike timskog rada i suradnje. Želimo učenje radi znanja, a ne učenje za ocjenu. Uspijevamo kao tim, volimo surađivati jedni s drugima.

• Potičemo učenike na razvoj radnih navika. Njegujemo stvaralaštvo i kreativnost i pružamo svu dostupnu stručnu pomoć za što kvalitetniji osobni razvoj svakog učenika.
  • Trudimo se osuvremeniti nastavu i pružiti učenicima užitak zanimljivog, kontinuiranog, istraživačkog učenja.

* MEĐUSOBNI ODNOSI *

• Učenike naše škole dočekujemo s toplinom i od prvoga dana njihovog školovanja odgajamo ih u duhu tolerancije, slobodnog izražavanja, povjerenja, iskrenosti, međusobnog razumijevanja i poticanja.
  • U našoj školi potičemo poštovanje, uljudnost, i prijateljstvo među djelatnicima i učenicima. Učimo jedni od drugih, pomažemo jedni drugima i aktivno slušamo jedni druge.
  • Prema svim učenicima odnosimo se pravedno i dosljedno, pružamo im jednake mogućnosti, poštujemo njihovo razmišljanje, ideje, emocije, potrebe i stavove, te pozitivno utječemo na razvoj njihovog samopouzdanja.
  • Razvijamo multikulturalnost, živimo u zajedništvu i prihvaćanju svih različitosti. Vodimo računa o potrebama drugih.

* SURADNJA *

• S roditeljima naših učenika ostvarujemo suradnički, otvoren, iskren, profesionalan odnos pun razumijevanja uz stalni razvoj i očuvanje međusobne podrške. Djelatnici i roditelji učenika imaju isti cilj - sretno i obrazovano dijete.
  • Lokalna zajednica je partner naše škole. Trudimo se biti uzorni u ostvarenju svojih ciljeva, a lokalna zajednica u tome nam pruža podršku i na tome smo joj zahvalni.