2011. - Međunarodna godina šuma
Administrator / datum: 13. 10. 2011. 14:53

Tekuća 2011. godina proglašena je Međunarodnom godinom šuma Rezolucijom Generalne skupštine Ujedinjenih naroda. Takva odluka je donesena kako bi se povećala svijest javnosti o važnosti očuvanja šuma. Stoga smo u našoj školi odlučili poraditi na osvještavanju učenika, ali i nastavnika, roditelja i svih naših suradnika po tome pitanju. Drugim riječima, bacili smo se na posao i pokušali shvatiti njihovu važnost u svakom aspektu njihove pojave. Potrudili smo se i shvatili njihovu važnost - prvenstveno ekološku! No, nismo se zadržali samo na tome! Šume su nam postale fascinantne! Shvatili smo koliko su one opčinjavale ljudski rod od pamtivjeka i koliko su one u biti oduvijek bile dio našega življenja! Stoga pogledajte naša istraživanja koja smo podijelili u sljedeće kategorije:

Naša šumska istraživanja:

Šumska povijest našega kraja