Uvjeti rada škole

Osnovnu školu Popovac, prema mreži osnovnih škola, čine matična škola u Popovcu, koja je osmogodišnja i u svom sastavu ima osam  čistih razrednih odjela, te dvije područne škole: PŠ Branjina koja je četverogodišnja i sačinjena je od jednog kombiniranog razrednog odjela te PŠ Kneževo koja je osmogodišnja i u kojoj se nastava odvija u dva kombinirana razredna odjela (prvi i drugi razred, treći i četvrti razred), a predmetna nastava odvija se u čistim razrednim odjelima.

Nastava se odvija u jednoj smjeni, u prijepodnevnim satima, u matičnoj školi i područnim školama, dok se u poslijepodnevnoj smjeni organiziraju izvannastavne aktivnosti i izborna nastava.

Posebnu aktivnost smo posvetili realizaciji projekta Eko škole, jer je škola postala članicom Međunarodnih Eko škola 2002. godine i na to smo vrlo ponosni i taj rad s veseljem planiramo nastaviti u budućnosti.

Područna škola Kneževo

Krajem školske 2003./04. uključili smo se u projekt Za sigurno i poticajno okruženje u školama, te smo u veljači 2005. dobili plaketu ŠKOLE BEZ NASILJA. Uključeni smo i u projekt Samovrednovanje škola kao i u Unicef-ov projekt Škole za djecu Afrike.

Područna škola Branjina